Parowniki elektryczne

W naszej ofercie znajdują się również parowniki elektryczne o wydajności od 25 do 1000 kg/h w wersji ze skrzynką elektryczną w wykonaniu Eexd zamontowaną na parowniku oraz w wersji ze skrzynką elektryczną w wykonaniu IP55 instalowaną poza strefą zagrożoną wybuchem. Parowniki elektryczne sprawdzają się w fabrykach, hutach, suszarniach oraz w innym przemyśle, który obsługujemy.

Parowniki, parowacze elektryczne firmy SAMTECH (Boldrin, TAG), Kosan są wymiennikami ciepła, które stworzone zostały do zamiany fazy ciekłej LPG w gazową, którą zasilany jest odbiornik. Ciecz pośrednicząca, która powoduje odparowanie LPG, jest podgrzewana przy pomocy grzałek elektrycznych o mocy zależnej od wydajności parownika. Najważniejsze zalety parowników elektrycznych tych firm, to najwyższa jakość wykonania, łatwość obsługi oraz użytkowania.

Zainteresowanych parownikami elektrycznymi zapraszamy do kontaktu. Przykładowy rysunek techniczny kompletnego parownika elektrycznego z zespołem redukcyjnym o wydajności 600 kg/h.