Strefa Wiedzy

Bez kategorii

Parownik gazowy LPG, czyli jak odparować koszty energii i…

Nikogo nie trzeba przekonywać, że obecne czasy są niepewne i ciężko cokolwiek przewidzieć. Mówi się o tarczach, dofinansowaniach, ale wszyscy wiemy, że jeśli nawet jest to dostępne, to tylko doraźny środek. Czy jest jakiś sposób na zabezpieczenie się? Przychodzimy z pomocą 

Czytaj dalej „Parownik gazowy LPG, czyli jak odparować koszty energii i zapewnić sobie większą niezależność.”

Bez kategorii

Jak zaoszczędzić na energii w niepewnych czasach mając przedsiębiorstwo?

Prowadzenie w Polsce przedsiębiorstwa nigdy nie było łatwe, a teraz wydaje się prawie niemożliwe. Pojawia się coraz więcej niewiadomych, a rozwiązania, które jeszcze kilka temu miały zapewnić oszczędności energii, dzisiaj sprowadzają przedsiębiorstwa na skraj bankructwa. Co zrobić, by zapewnić sobie elastyczność, nie płacąc fortuny i jednocześnie nie zamykając się na obecne rozwiązanie? Oszczędności energii w przemyśle mogą okazać się zbawienne. W tym artykule przedstawimy pomysły na oszczędzanie energii w pracy.

 

 

Używanie gazu ziemnego – zmiany na przełomie ostatnich lat.

Jeszcze kilka lat temu, Państwo zachęcało do tego, by korzystać z tego typu energii, reklamując ją jako tańszą i bardziej ekologiczną alternatywę. Zachwalano dostępność przyłączy oraz bezpieczeństwo, które zapewniały odpowiednie instalacje. Teraz już wiemy, że korzystanie z tej formy energii nie gwarantuje nam ani stałości dostaw, ani najlepszej ceny, gdyż do ceny samego gazu są doliczane jeszcze inne opłaty, np. koszty przesyłu.

Czytaj dalej „Jak zaoszczędzić na energii w niepewnych czasach mając przedsiębiorstwo?”