Kategorie
Strefa wiedzy

Jak odparować koszty gazu?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że obecne czasy są niepewne i ciężko cokolwiek przewidzieć. Mówi się o tarczach, dofinansowaniach, ale wszyscy wiemy, że jeśli nawet jest to dostępne, to tylko doraźny środek. Czy jest jakiś sposób na zabezpieczenie się? Przychodzimy z pomocą 

Bolesne rezultaty dobrej decyzji

Większość dużych fabryk, hut i suszarni używa gazu ziemnego, ponieważ w momencie, gdy podejmowano decyzję, była to najlepsza opcja. Nie będziemy się tu rozwodzić na temat obecnych rezultatów tej decyzji, ponieważ każdy przedsiębiorca je zna i niestety dotkliwie odczuwa. Fakty są takie, że jako właściciele biznesów musimy liczyć się z tym, że nic dobrego nie będzie trwało wiecznie. Jedyne, co może nas uratować to elastyczność.

Sparuj systemy i odparuj koszty

Brzmi enigmatycznie a jednocześnie zbyt dobrze, by było to prawdziwe? Z przyjemnością to objaśnimy. Systemy, o których wspominamy to instalacja gazu ziemnego oraz instalacja gazu LPG. Przy odpowiednim połączeniu uzyskujesz nie tylko możliwość korzystania z wielu ofert dostawców gazu LPG, ale masz dostęp do gazu, który ma dwukrotnie większą kaloryczność niż gaz ziemny, dzięki czemu oszczędzasz pieniądze.

Jak sparować systemy gazowe?

Jak zapewne się domyślasz, nie jest to takie proste. To specjalna instalacja zawierająca wiele elementów. My chcielibyśmy się skupić na parowniku (waporyzatorze), by wytłumaczyć całą ideę tego przedsięwzięcia. Parownik to urządzenie, które ma za zadanie zmienić fazę ciekłą gazu LPG w fazę lotną. Dzięki odpowiedniej cieczy i temperaturze, gaz odzyskuje swój stan skupienia (lotny), po czym dzięki mikserowi jest dostarczany do odbiornika, gdzie następuje spalanie. Dzięki połączeniu tych systemów mamy pewność, że ograniczenia gazu lub przerwy w gazie ziemnym nie zagrożą naszej produkcji.

Jaki parownik wybrać?

Parowniki możemy podzielić na dwa rodzaje: wodny i elektryczny. Dodatkowo dzielą się ze względu na wydajność. My doradzamy, by duże przedsiębiorstwa, huty i suszarnie zaopatrywały się w parowniki elektryczne. Ich zaletą jest łatwość w obsłudze, użytkowaniu i niezawodność. Co więcej, można wybrać, czy chcemy mieć skrzynkę elektryczną zamontowaną na parowniku, czy poza strefą zagrożenia. Oczywiście wszystkie nasze parowniki mają niezbędne certyfikaty zapewniające bezpieczeństwo w użytkowaniu.

Jak zwiększyć efekty sparowania systemu i ograniczyć koszty do minimum?

Jaką wybrać wydajność parownika? Czy zdecydować się na wodny czy elektryczny? Ile możemy zaoszczędzić na połączeniu instalacji i jak je zoptymalizować? Jesteśmy tu, by Wam przedstawić możliwe rozwiązania oraz porównać je według Waszych kryteriów. Poznając Waszą charakterystykę przedsiębiorstwa i potrzeby w zakresie energii, wspólnie znajdziemy właściwą drogę do oszczędności i uniezależnienia się od gazu ziemnego.